Kontor 860 KVM | Djäknegatan 2, Malmö
TA KONTAKTKontor beläget på Djäknegatan 2, bästa centrala läge med närhet till buss- och tågkommunikation. Lokalen på 860 kvm har en rumsindelad planlösning fördelat på två våningsplan med interntrappa. Större rum finns för möten, konferens, pentry/kök, kontorslandskap etc. Tillgång till stor innergård.
"Rumsindelat kontor i centrala Malmö. Se lokalen i 360-visning!"

FAKTA
Gatuadress: Djäknegatan 2
Stad: Malmö
Område: Centrum
Typ av objekt: Kontor
Storlek: 860 m²

OMGIVNING
Djäknegatans centrala läge gör att det finns ett stort utbud av butiker, service, hotell och restauranger i direkt anslutning till lokalen. Gångavstånd till Malmö Centralstation och Citytunneln.

SERVICE
Gott om service i närheten. Inom promenadavstånd finns city med shoppingstråk, Hansa och Caroli som erbjuder handel i galleria. Mycket nöje, restauranger, bank, vårdcentral, gym med mera erbjudes inom mycket nära avstånd.

KOMMUNIKATIONER
Stenkast från busshållplats för både stads- och regionbussar. Kort promenad till Malmö C för tåg och busskommunikation. För bilpendlaren finns många parkeringshus i området, närmst P-huset Petri eller Von Conow. Lokalen är även lättillgänglig för cyklister och fotgängare.
