Nu finns ett fint och fräscht lager med bra takhöjd på 7m med både markport och lasthus att hyra. Lageryta är på 807 kvm och ett mindre kontor på 30 kvm. Fastigheten ligger på inhägnat område med flertalet parkeringsplatser.
Välkommen att kontakta mig.
"837 kvm lager med markport och lasthus uthyres!"

FAKTA
Gatuadress: Andesitgatan 7A
Stad: Helsingborg
Område: Väla Södra
Typ av objekt: Lager
Storlek: 837 m²

SERVICE
Närmaste utbud av service är Väla centrum där det finns över 100 butiker och restauranger. Till Väla är det cirka 2,5 kilometer och det tar 4 minuter att åka med bil. Ett större serviceutbud finns även på Berga som ligger 3 kilometer norr om fastigheten, här hittar du bl.a. ett tiotal lunchrestauranger.

KOMMUNIKATIONER
Från området är det endast några hundra meter tills du når väg 111 (österleden) mot Höganäs eller Råå. Vill du istället åka på motorvägen kan du använda E4/E6 både norrut och söderut som går två kilometer bort. Närmaste busshållplats är Basaltgatan som trafikeras av stadsbusslinje nr 27 två gånger varje timme.
